Něco málo o mě

Jako hodinový manžel působím v regionu Ostrava, Opava, Hlučín, Frýdek-Místek a v okolních městech a vesnicích. Postarám se o údržbu vaší domácnosti a bezvadnou funkčnost všeho, co v bytě fungovat má. Sám dokážu provést drobnější opravy domu, v případě náročnějších rekonstrukcí a oprav vám pomůžu zajistit speciálního řemeslníka nebo profesionální firmu. Postarám se o to, aby vaše zahrada byla krásná, nebyla na ní vysoká tráva ani spadané listí. Kromě toho vám umím pomoct např. i při komunikaci s úřady nebo při vyřizování reklamací. Jmenuji se Milan Kondrčík a rád se stanu i vaším hodinovým manželem.

Pokud hledáte hodinového manžela v Ostravě, Hlučíně a v okolí, obraťte se na mě, rád vám nabídnu své služby.

A proč zrovna já jako hodinový manžel ?

Ptali se mě: „Ty Milan, co ty vlastně děláš? Zase jsem tě viděl, jak jdeš od Jarmily, když Franta byl v robotě!“

Ano, za manželkami svých přátel a sousedů chodím už mnoho let, za to se nestydím a netajím to. Dokonce si mě tam většinou zvou přímo ti manželé těch paniček. A to nejsem žádný Casanova.

Já totiž nejsem proutník z nějakého televizního seriálu, já jsem seriózní hodinový manžel.

Vlastně to tím začalo. Chozením k sousedce. Takový běžný příběh člověka, co si kolem baráku rád dělá všechno sám, rád přiloží ruku k dílu a baví ho vymýšlet technické řešení různých problémů, o které doma nikdy nebylo nouze. Nejprve jsem začal chodit ke kamarádům a sousedům, poradit co jak udělat, půjčit jim nářadí, pomoct něco spravit, zkrátka taková sousedská výpomoc… a jelikož pracuji z domu, vedu malý e-shop s potřebami pro dům, dílnu a zahradu a různými doplňky do bytu, tak jsem pánem svého času a můžu vyrazit něco opravit nebo zařídit právě i v době, kdy jiní jsou v zaměstnání nebo prostě nemají čas.

Sousedé a přátelé si mou občasnou výpomoc docela pochvalovali, zvali si mě na „melouchy“ a údržbařinu čím dál častěji, doporučovali mě dalším a já začal chodit i k známým mých známých, až jsem poprvé byl u úplně cizí paní: utáhl jsem jí kapající kohoutek, vyměnil v bytě žárovky za úsporné, vyklepal koberec a prostě udělal takovou tu běžnou domácí údržbu, na kterou ta starší paní neměla ani sílu, ani chlapa, ani vercajk – a když jsem jí svým autem ještě odvezl do Kauflandu na nákup, chtěla mě doslova líbat :). …a pak jednou někdo řekl: „Ty Milan, a proč si z toho vlastně neuděláš živnost?“ A tak jsem se stal hodinovým manželem.

Bydlím v Hlučíně, kousek od Ostravy, tím se jednoduše vymezil i region, kde si manželství se mnou na pár hodin můžete užít (mé manželce to prý nevadí). Takže nejen Hlučín a celá Prajzská, ale i kdekoliv v Ostravě a v rozumně vzdáleném okolí.

Zavolejte mi nebo napište email, domluvíme se, s čím vám dokážu pomoct.

 

Co hodinový manžel umí, s čím se na mě můžete obrátit ?

Rád bych napsal, že umím všechno, ale samozřejmě to není pravda. Nicméně co nezvládnu vlastními silami nebo na co nestačí má zručnost a odbornost, dokážu zajistit u specializovaných řemeslníků, vyjednat podmínky, zařídit realizaci.

Z fleku můžu provést např. tyto činnosti:
Byt a dům:

 • montáž nábytku
 • zapojení myčky, pračky, ledničky
 • malování pokojů, natěračské práce
 • údržba a výměna vodovodních baterií
 • instalace a servis žaluzií
 • pokládání koberců, PVC, linolea a plovoucích podlah

Zahrada :

 • sekání trávy na zahradě
 • ořezání keřů, hrabání listí

Osobní asistence:

 • instalace software na PC, aktualizace počítače
 • zapojení a nastavení domácí elektroniky (TV, satelit, set-top box, Hi-Fi …)
 • vysvětlím vám a ukážu, jak ovládat váš nový telefon nebo třeba počítač
 • pomůžu vám při komunikaci s úřady, pomůžu vám zkrotit nepříjemného úředního šimla
 • vyřídím za vás reklamaci zboží (zavezu nebo pošlu do servisu, vykomunikuji opravu)
 • seniory nebo lidi se sníženou hybností zavezu svým autem na nákup nebo (pokud jste třeba časově velmi vytížení) vám mohu nakoupit sám podle vašeho seznamu

…a další domácí práce technického charakteru a drobné řemeslné činnosti, na které člověk nemá vždy čas, potřebné nářadí nebo technické dovednosti a které vám neprovede ani žádná firma, protože to pro ně není dost kšeft.

Zavolejte mi nebo napište email, domluvíme se, s čím vám dokážu pomoct.

Komu se hodinový manžel může hodit?

Nemáte zkušenosti a chybí zručnost ?

Pro mě je to koníček. Někdo holky, jiný vdolky a já rád dělám různou „práci kolem baráku“ a všechno to, co každý poslušný manžel (nejen ten hodinový) běžně doma dělá.

Jste maminka samoživitelka nebo třeba vdova ?

Pro šikovnou mužskou ruku doma jistě najdete spousty využití. Rád se od vás na hodinku nechám zapřáhnout.

Hodinový manžel pro seniory ?

I drobná práce v domácnosti může být poměrně fyzicky náročná a co teprve takové malování bytu nebo sekání zahrady? Pro seniory to nemusí být žádná legrace, pro hodinového manžela snadná záležitost.

Možná budete potřebovat někam zavést, k lékaři, na úřad, vím, že se důchodci často hůře pohybují. Rád vás tam svým autem odvezu jako vaše osobní taxi.

Znám hodně seniorů, kteří jsou mladí duchem a i přes svůj pokročilejší věk chtějí používat všechny ty nové technické vymoženosti, jenže jak se to ovládá, že? Jako hodinový manžel (nebo hodinový vnuk?) vás naučím ovládat váš nový mobilní telefon, zacházet s počítačem a další moderní elektronikou.

Hodinový manžel se přizpůsobí vašemu času ?

Ti chlapi, co chodí jako já za těmi cizími ženami, je navštěvují jen v době, když jsou doma samy a jejich manželé jsou v práci.

I já často slýchávám u dveří: „Jsem sama doma, ten můj je zas někde v luftu.“ Vím to, kdyby byl doma, nejspíše by ten trávník stihl posekat sám. A když vám z ničeho nic vyteče pračka, je dobré vědět, že můžete kdykoliv zavolat. A pokud bych hned na místě pračku opravit nedokázal, určitě u vás budu dříve než opravář praček s náhradním dílem, pomůžu s úklidem, pomůžu vytřít, zabezpečím elektřinu od pračky, aby se nikomu nic nestalo.

Někteří muži za těmi cizími ženami chodí proto, aby si s osamělými manželkami „popovídali u kávičky“ nebo si rovnou zahráli „na doktory“, jak se kdysi říkalo. Jenže já nejsem doktor. Jsem jen možná trochu zručnější člověk, který se nebojí manuální práce a pro kterého je práce hodinového manžela koníčkem. Popovídám si s vámi taky rád, to jo, ale práce má přednost. Vždyť mě platíte od hodiny.

Poslední Zajímavé projekty

Zde budeme prezentovat projekty, které byly opravdovým konstrukčním a technologickým oříškem.

Více informací